Hasičský ples 2013

SDH Dubějovice ples 2013Dne 2.2.2013 se uskutečnil po dlouhé době ples hasičů z Dubějovic. Kdy naši otcové pořádali hasičský ples, si my mladší nepamatujeme. Ale je to nejméně 30 let. V loňském roce bylo na výkonném výboru navrženo, aby se hasiči prezentovali také hasičským plesem. Vše bylo odsouhlaseno valnou hromadou 28.12.2012.

V tu chvíli začal pořádný blázinec. Objednat hudbu, zařídit sál v Sedmpánech, sehnat patřičná povolení vytvořit plakáty a pozvánky, sehnat sponzory, zajistit tombolu a neposlední řadě zařídit obsluhu a pořadatelskou činnost. Vše běželo jako po másle. Aby také ne, vždyť plesový tým pracoval na plné pecky.

Tři týdny před plesem tři skupiny hasičů byli osobně pozvat všechny obyvatele Dubějovic a Sedmpán a také příznivce Dudějovic z okolních obcí. V tuto chvíli jsme tušili, že rozhodnutí uspořádat ples bylo správné a ples by mohl být úspěšný.

Hasičský ples 2013 plakát

Týden před plesem se organizační tým scházel každý den. připravovala se tombola, organizoval se zasedací pořádek a dolaďovali se poslední detaily. Podařilo se nám od sponzorů získat téměř 500 cen, některé byly opravdu hodnotné. V pátek před plesem jsme začali navážet zásoby pro občerstvení, tombolu, seskládat stoly a hlavně topit.

Nastal den „D“, 2.2.2013. Již v 10 hodin jsme se sešli v kulturním domě v Sedmpánech. Dokončovali se poslední přípravy. V 15 hodin jsme konstatovali, že je vše připraveno a že ples může začít. Od 19 hodin objednaná doprava spřátelených hasičských sborů z Trhového Štěpánova a Sedmpán svážela hosty z okolních obcí. Ve 20:00 hodin hudební skupina TRITON první písní zahájila hasičský ples hasičů z Dubějovic. Pohled na téměř plný sál hostů a hrající kapelu bylo zadostiučinění za měsíční shon. Po první sérii písní starosta hasičů přivítal přítomné, hudební skupinu a oficiálně zahájil ples. Po té začalo taneční veselí.  Hudební skupina hrála jednu píseň za druhou, hosté tančili a bavili se. Na všech přítomných byla vidět dobrá nálada.

SDH Dubějovice ples 2013

Po desáté hodině se prodávala tombola. Zájem by takový, že za hodinu bylo možno konstatovat – vyprodáno. O půlnoční přestávce se losovala jedna vstupenka o speciální, utajenou, cenu. Bylo to divoké prase. Ale protože bylo střeleno dříve a muselo být uloženo v mrazáku, předávala se pouze poukázka. I tak dotyčný při přebírání ceny zářil radostí.

Po půlnoci pokračovala zábava nepřetržitě do tří hodin. Hudba hrála jako o život, taneční parket byl neustále plný. Bohužel vše jednou končí a tak po třetí hodině hasičský ples hasičů z Dubějovic také skončil. Hosté se rozcházeli, objednaná doprava dle požadavku rozvážela až k domu. Sál osiřel, světla zhasla, ples hasičů z Dubějovic je minulostí.

Ohlédnu-li se měsíc zpět mohu s klidným svědomím říci „stálo to za tu práci“. Takže za rok na hasičském plese Hasičů z Dubějovic NA SHLEDANOU.

Ing. Antonín Vošický, statrosta SDH

Prohlédněte  si i fotogalerii…


Vladimír Trpišovský / 11.2.2013

Akce